Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

"... każdemu chrześcijaninowi powinna wystarczyć taka wiedza: jeśli się czyta, że oceany zatopią cale kontynenty, że ludzie nagle zostaną pozbawieni życia, z minuty na minutę, i to milionami…(...) Módlcie się, módlcie i o nic więcej nie pytajcie."   JP2, komentując 3 tajemnicę fatimską. 

Wszyscy dziś mówią o zmianach klimatu. To jasne. Ziemia zawsze była i jest dynamiczna. Geografia zawsze miała na nas przemożny wpływ. I nadal ma. Widzimy to nie tylko w newsach czy filmach katastroficznych, ale także za oknem. Niektórzy nawet opowiadają potem, iż mieli wrażenie, że oglądają... film.  Ale to nie jest film. Tsunami, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, zmiany prądów oceanicznych - to wszystko się dzieje także dziś. Niektórzy mówią, że to nasze wynaturzenie sprawia i to, że natura staje się nieludzka...

Nie mam zamiaru nikogo straszyć, jednak jeśli nasza cywilizacja zmierza ku końcowi, wówczas jej finał przybierze zapewne formę gwałtownej zmiany geo-klimatycznej.  Tak już było w historii. Pierwsza cywilizacja, wysoko rozwinięta technicznie, zatonęła (globalny potop), kolejna ma "przejść" przez... ogień (św. Piotr w swym liście). Cóż to znaczy ? Słońce, wulkany. promieniowanie ? Nie wiemy.

Na scenariusz zmian krajobrazu Ziemi wskazują także tzw. prywatne objawienia od kilkudziesięciu lat. O tym mówią np. tajemnica fatimska oraz  przepowiednia ojca Pio, a także naukowe analizy zachowania pola magnetycznego Ziemi. Wygląda zatem na to, że może nas spotkać to, co spotkało starożytnych. Czy powinniśmy skorzystać z ich doświadczenia? Niektóre ich kamienne obiekty wskazują, że być może  przygotowywali się do takiego wydarzenia.  Czego jeszcze mogą nas nauczyć ? Zwłaszcza ci, którzy przetrwali, i ci którzy tę pamięć przechowali ?

 

 

W najwyższych partiach Alp, podobnie jak w Andach i Himalajach znajdują się grube warstwy skał osadowych pochodzenia morskiego.  

S.K.Szymborscy "Wszechocean" 

 

 

Jeżeli ślad po poprzednim, wyższym stanie lustra wody jeziora Titicaca, jest naprawdę pochylony, czy możemy przyjąć, że pokazuje on poprzednią oś Ziemi ? Oś sprzed zmiany "kursu" Ziemi ? Czy właśnie poprzedni stan geograficzny, w tym inne położenie biegunów magnetycznych, objaśnia brama w Tiahuanaco ? Nie wiemy i chyba się nie dowiemy. Z tzw mitów domyślamy się jednak, iż widzieli to ludzie.

 

 Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? ...

Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 

Czy dotarłeś do źródeł morza ?  Czy doszedłeś do dna Otchłani ? 

Czy wskazano ci bramy śmierci ?  Widziałeś drzwi do ciemności ? 

Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi ? Powiedz, czy znasz to wszystko ? 

Czy połączysz gwiazdy Plejad ?  Rozluźnisz więzy Oriona ? 

Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną ? 

I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi ? 

Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi ? ...

 Czy zliczysz miesiące, gdy noszą, i znana ci chwila rodzenia ?

Czy dałeś koniowi siłę, grzywą przystrajasz mu szyję ?

Czy za twoją to radą uniesie się sokół,

skrzydła rozwinie ku południowi ? 

Czy na twój rozkaz orzeł się wzbije,  

gdy ma swe gniazdo na górze ? 

 ...

A Hiob odpowiedział Panu:

 «Jam mały, cóż Ci odpowiem? - Rękę przyłożę do ust

Raz przemówiłem, nie więcej, drugi raz niczego nie dodam».

 wybrane z księgi Hioba, z rozdz. 38,39 i 40